(Sources, King County Public Health, CDC)


Чи існує вакцина проти COVID-19?

Управління з контролю за продуктами і ліками (FDA) схвалило використання перших вакцин проти COVID-19 в надзвичайних ситуаціях. Багато іншіх вакцин у розробці та деякі з них у кліничних дослідженнях великого масштабу з десятками тисяч добровольців, щоб переконатися, що вони безпечні та ефективні.

Дуже обмежені у кількості партії вакцин проти COVID-19 починають прибувати до штату Вашингтон перед кінцем 2020 але щеплення не буде широко досяжним до 2021 року. Очікується, що кількість вакцин буде поступово зростати та вакцини проти COVID-19 будуть більш доступні для тих, хто бажає вакцинації, весною або літом 2021.


Що означає «дозвіл використовувати в надзвичайних ситуаціях»?

Управління з контролю за продуктами і ліками (FDA) застосовує Надзвичайний дозвіл для користування, відомий як EUA, підчас національних надзвичайних ситуацій, який дозволяє застосування продукта, що відповідає невідкладним потребам охорони здоров’я. EUA дозволяє використання товару перед одержанням повної ліцензії.

EUA можна використовувати для тестування, апаратів та засобів лікування. Такі EUA було видані Управлінням з контролю за продуктами і ліками для захисту від антраксу (чи Сибірської язви), еболи, H1N1, та іншіх хвороб у минулому.

Вакцина проти COVID-19 повинна відповідати стандартам FDA щодо безпеки та ефективності, а також вказівкам незалежних медичних експертів.

Коли FDA схвалює вакцину для EUA, другий незалежний порадний комітет переглядає дані безпеки та ефективності. Цей комітет – Порадний комітет з імунізаційних практик (ACIP) робить рекомендації щодо використання вакцини. Якщо вони рекомендують використання, ACIP видаватиме вказівки медичним фахівцям.

FDA та CDC будуть продовжувати стежити за безпекою та ефективністю вакцини навіть після її схвалення.


Як розробляються вакцини проти COVID-19 та перевіряються на безпеку та ефективність?

Безпека вакцинии є приорітетом. Всі вакцини від COVID-19 мають пройти через суворі та багатокрокові випробування та процес схвалення до того, як вони можуть бути використано у Сполучених Штатах. Це включає дослідження з десятками тисяч добровольців та аналіз даних незалежними комітета надзору за безпекою. Вони можуть бути схвалені або дозволені для користування, тільки якщо вони пройдуть стандарти безпеки та ефективності. Вакцини також будуть спостерігатися на безпеку після того, як вони вже були надані.


Як вакцина проти COVID-19 була розроблена так швидко?

Звичайно, тестування та виробництво вакцин робиться багатьма трудомісткими окремими кроками протягом декілька років. Через пандемію, федеральний уряд постачає дослідникам та виготовлювачам вакцин особливі фонди, що дозволяє розробці, тестуванню та виробництву вакцини траплятися одночасно. Жоден крок пропущено, але графік часу для розробки може йти скоріше.

Коли вакцина схвалена EUA, добровольці, що отримали вакцину проти COVID-19, спостерігалися коротший період часу, ніж при традиційному процесі схвалення вакцин. Тестування будь-якої вакцини від COVID-19 включає тисячи добровольців, та за мінімум половиною добровольців стежиться протягом мінімум 2 місяців після їх останньої дози вакцини ( на різницю з 6 місяцями або довше при традиційному процесі). Однак очікується, що після двох місяців усі побічні ефекти вже з’явилися.

Можливо, що деякі рідкісні побічні ефекти з’являться тільки, коли міліони людей були вакциновані. За цією причиною вакцини також будуть спостерігатися на безпеку після того, як вони вже були надані.


Як діє вакцина проти COVID-19?

Щеплення від COVID-19 допомагають нашим организмам розвинути імунітет проти вірусу, що спричинює COVID-19, без того, щоб ми захворіли. Коли ви одержали щеплення, ваша імунна система виробляє антитела та інші клітини, які протидіють інфекції, що захищають вас, якщо ви будете інфековані вірусом.


Які переваги вакцинації проти COVID-19?

Вакцинація проти COVID-19 допоможе вам не захворіти або сменшить серйозність хвороби COVID-19.

  • Вакцина допомагає захистити організм тим, що вона навчає вашу імунну систему боротися з вірусом без отримання інфекції COVID-19.

  • У клінічних випробуваннях було знайдено, що сучасні доступні вакцини проти COVID-19 високо ефективні у захисті людей від COVID-19.

Вакцини проти COVID-19 будуть важливим знаряддям, щоб допомогти зупинити пандемію.

  • Носіння масок та дотримання соціальної дистанції допоможуть зменшити ваш шанс на контакт з вірусом або розповсюдження вірусу до інших людей, але тільки цих засобів недостатньо. Вакцини працюють разом з вашою імунною системою, тому вона буде готова протидіяти вірусу, якщо ви були у контакті з ним.

  • Комбінація щеплення та дотримання рекомендацій Міністерства охорони здоров’я щодо захисту себе та інших забезпечить найкращий захист від COVID-19, що ми маємо у цей час.

  • З часом, коли більше людей отримають вакцину, нам, ймовірно, не будуть більш потрібні інші заходи профілактики COVID-19, котрі необхідні у цей час.


Коли я можу одержати щеплення проти COVID-19?

Вакцина проти COVID-19 буде прибувати в дуже обмеженій кількості до штату Вашингтон перед кінцем 2020-го року. Доки партії постачання вакцини недостатні, вони надаватимуться відповідно пріоритетам Департамента охорони здоров’я штату Вашингтон, згідно рекомендаціям Консультаційного комітета з практики імунізації CDC. Ці дуже обмежені ресурси вакцини у перші тижні надаватимуться тільки робітникам високого ризику в установах медичної допомоги та людям у будинках престарілих та установах для тривалого догляду.

Поступово вакцина проти COVID-19 стане більш доступною у 2021 році. Населенню з найвищим ризиком або зараження COVID-19 або серйозного захворення через інші проблеми зі здоров’ям, імовірно, буде надано пріоритет, сюди належать дорослі з особливими захвореннями високого ризика, необхідні робітники з високим ризиком контакту з COVID-19, та дорослі у віці 65 років і старше. Зрештою, кожен, хто хоче щеплення, зможе його одержати.

Дізнайтеся більше, як вакцина проти COVID-19 буде розповсюджено. (Веб-сторінка тільки англійською)


Я працюю медичним робітником в установі, що не забезпечує щеплення для робітників. Я маю безпосередній контакт з пацієнтами з COVID-19, тобто я підпадаю під щеплення згідно з планом Департамента охорони здоров’я штату Вашингтон щодо вакцин у фазі 1а. Як я можу отримати щеплення?

На даний момент, дуже обмежені партії вакцини надіслані до шісті установ охорони здоров’я в окрузі Кінг, що мають ультрахолодні сховища, необхідні для зберігання вакцини Pfizer. Через малу кількість доз вакцини, установи охорони здоров’я, що одержать вакцину протягом наступних кількох тижнів, не мають можливості обслуговувати медичних робітників, що не відносяться до їх філії. Департамент охорони здоров’я координирує з установами охорони здоров’я, щоб забезпечити, що медичні робітники іншіх філій матимуть доступ до вакцини, коли постачанння вакцини збільшиться.

Більше вакцини буде постачатися, і кількість партій буде підвищуватись. Додаткові вакцини будуть схвалені до вживання, та більша кількість людей, з груп, які мають право на пріоритетне щеплення у більшій кількості медичних пунктів та поліклінік.

Департамент охорони здоров’я - Сіетл та округа Кінг- працює з Міністерством охорони здоров’я штату Вашингтон, Асоціацією лікарень штату Вашингтон, спеціалізованими суспільствами та мережею охорони здоров’я американського Північного Заходу (Northwest Healthcare Response Network) та буде постачати нову інформацію якнайскоріше.

Ми налаштовані оптимістично та очікуємо, що медичні робітники у фазі 1а зможуть отримати щеплення на початку 2021 року, коли постачанння партій вакцини та місця, що можуть її надавати, збільшаться. Однак, наявність вакцини буде залишатися непередбачуваною ще кілька тижнів або довше. Дякуємо за порозуміння.


Скільки коштуватиме щеплення проти COVID-19?

Щеплення від COVID-19 безкоштовно. Щеплення покривається MEDICARE, MEDICAID та більшістю приватних страхувань і ціна щеплення буде покрито для осіб, що незастраховані.

Залежно від вашого страхувального плану та лікаря, до якого ви звернулися, з вас може бути стягнуто часткова плата або плата за візит до лікаря.

Департамент охорони здоров’я Сіетла та округи Кінг також планує запропонувати можливості для безкоштовних клінік щеплень. Справедливе розповсюдження є приорітетом цих клінік. Додаткову інформацію буде розповсюджено, коли ми увійдемо до фази розповсюдження.


Скільки доз вакцини мені потрібно зробити?

Вакцини проти COVUD-19, наявні сучасно, потребують дві дози: одна для створення захисту, а друга — для збільшення захисту до максимуму та його завершення.

Друга доза повинна бути надана через 21 чи 28 днів після першоі, залежно від типу вакцини. Ви повинні одержати дві дози однакового типу. Коли ви отримаєте першу дозу, фахівець з щеплення даст вам інформацію про те, коли отримати другу дозу.